Free Themes Joomla by Hostgator

Napis nad wejściem

Utworzono: czwartek, 23 kwiecień 2020

Portal katedry

„A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.” (Jan. 8:12)

Nad portalem pewnej katedry widnieje pewien godny zapamiętania napis:

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Za wszystko dziękujcie

Utworzono: wtorek, 21 kwiecień 2020

PrayerBiblia mówi do nas: „za wszystko dziękujcie” lub w innym tłumaczeniu: „w każdym położeniu dziękujcie” (1 List do Tesaloniczan 5:18). Jakże często zapominamy dziękować za dary, które codziennie otrzymujemy od naszego Pana. Można zaryzykować stwierdzenie, że często przyjmujemy to, że mamy co jeść, w co się ubrać jako rzeczy normalne, na które przecież zarabiamy. Często nie uświadamiamy sobie tego, że cokolwiek dzieje się w naszym życiu, absolutnie wszystko, jest darem Boga, który w swej nieskończonej miłości troszczy się o swoje dzieci. Jeżeli nawet dziękujemy naszemu Ojcu za to co na co dzień otrzymujemy z Jego ręki, to jak odnosimy się do przeróżnych przykrych sytuacji, które spotykają nas w życiu?

Czytaj więcej...

Wszyscy zgrzeszyli

Utworzono: poniedziałek, 20 kwiecień 2020

KrzyzPierwsze dwa rozdziały listu do Rzymian wykazują jednoznacznie, że każdy człowiek, niezależnie od swojego pochodzenia, czy to Żyd (znający wolę Bożą poprzez Prawo), czy poganin (będący z dala od obietnic Bożych) jest grzeszny i zgubiony dla Boga i nie znajdzie przed Nim żadnej wymówki.

 

 

Czytaj więcej...

Co było na początku

Utworzono: sobota, 18 kwiecień 2020

Piekno stworzeniaNauka od lat próbuje wyjaśnić nurtujące człowieka pytanie: jak powstał wszechświat? Powstało wiele „naukowych” hipotez i „wyjaśnień”, które maja rzekomo dać odpowiedź. W kanałach telewizyjnych, które mienią się być „naukowymi” pokazywane jest wiele sugestywnych programów, których jedynym zadaniem jest przekonanie odbiorców, że wszystko zostało już wyjaśnione naukowo i nie pozostaje nawet cień wątpliwości, że początek wszystkiego jest czysto fizyko-chemiczny. Tymczasem wszystkie te „wyjaśnienia” i „dowody” oparte są na bardzo wielu hipotezach, założeniach, założeniach do założeń, itd. Niestety nawet niektóre środowiska chrześcijańskie coraz częściej przyjmują te teorie za dobrą monetę. A co na to jedyny świadek tych wydarzeń? Czy Bóg odpowiada także na takie pytania?

Czytaj więcej...

Biblia - Pismo Święte - Słowo Boże

Utworzono: piątek, 17 kwiecień 2020

BibliaRóżnie nazywana księga w różnych środowiskach. Czym jest dla współczesnego człowieka? Zabytkiem? Starożytnym dziełem literackim? Przestarzałym pismem podważonym przez naukę?

Wiele różnych zdań można na ten temat przytoczyć. Ale czy ktoś chce się z tym zgodzić, czy nie, Biblia jest niezmiennym, skończonym Słowem Boga, w którym objawia On człowiekowi swoją wolę, naturę, miłość i zbawczy plan wykonany w Synu Jezusie Chrystusie. Nie ma poza Pismem Świętym żadnego innego objawienia czy uzupełnienia Bożych myśli.

Czytaj więcej...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kalendarz Dobry Zasiew

11
kwietnia

Dobrze jest czekać w milczeniu na zbawienie Pana.


Treny 3,26

Więcej…