Free Themes Joomla by Hostgator

Kościół - Zgromadzenie

Utworzono: poniedziałek, 18 maj 2020

Kosciol„Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie” (List do Efezjan 5:25)

Czym jest Kościół, który Chrystus tak umiłował, że wydał za niego samego siebie? Czy jest to jakaś szczególna grupa chrześcijan czy może jakiś konkretny chrześcijański system religijny? Co Biblia mówi o kościele – zgromadzeniu? Czytamy o całym ciele prawdziwie wierzących. Słowo Boże używa wielu przykładów dla zobrazowania Bożego spojrzenia na tę sprawę. Wśród tych „obrazów” chyba najbardziej wymowne są trzy:

Czytaj więcej...

Podróż

Utworzono: piątek, 01 maj 2020

JourneyChyba każdy człowiek w historii zastanawiał się kiedyś skąd przyszliśmy, po co żyjemy i dokąd zmierzamy. Wielu myślicieli próbowało zgłębić tą rzecz. Stworzyli wiele teorii, próbując po ludzku wyjaśnić cel ludzkiej egzystencji. Co jest po drugiej stronie? Czy jest jakieś życie po śmierci? Kto może udzielić na takie pytania wyczerpującej odpowiedzi? Wszystkie filozofie świata od zarania dziejów zgłębiają kwestię przyszłości człowieka, ale ludzie nie mogą udzielić wiarygodnych wyjaśnień na tematy, które przekraczają nasze zdolności pojmowania.

Czytaj więcej...

Współpracuj!

Utworzono: poniedziałek, 27 kwiecień 2020

WspolpracaWiele miejsc Nowego Testamentu, a w szczególności pisma apostoła Pawła, mówią o współpracownikach w służbie Pańskiej. Pismo Święte wyraźnie podkreśla rolę współpracy wierzących w dziele ewangelii i budowy Kościoła.

Apostoł Paweł przedstawia siebie jako współpracownika Bożego:

„Albowiem współpracownikami Bożymi jesteśmy;” 1 Kor. 3:9

oraz współpracownika wierzących:

„jesteśmy współpracownikami waszymi” 2 Kor. 1:24

Wielokrotnie wymienia również imiona swoich współpracowników: małżeństwo Pryscyllę i Akwilę, Tymoteusza, Tytusa, Epafrodyta, Marka i wielu innych, którzy razem z nim wykonywali pracę na rzecz szerzenia ewangelii. Podstawowym zadaniem Pawła było zwiastowanie ewangelii wszystkim narodom, co też czynił przez całe życie wiary z wielkim zaangażowaniem.

Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na apostoła, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej, Rzym. 1:1

Ale jeden człowiek, choćby najbardziej udarowany, pełen Ducha Świętego i oddany służbie dla Pana Jezusa Chrystusa nie podoła tak wielkiemu zadaniu sam. Zawsze potrzebny jest ktoś kto będzie pomagał w trudnych sytuacjach, w zmęczeniu i jednocześnie wspierał i umacniał. Każda praca wykonywana wspólnie we wspólnym celu jest bardziej efektywna i posuwa się szybciej do przodu. Doskonałym przykładem współpracy dla budowania dzieła Bożego jest postawa Izraelitów, którzy pod wodzą Nehemiasza powrócili z niewoli Babilońskiej w celu odbudowania murów Jerozolimy. Sam Nehemiasz usłyszał o niedoli ocalałych Żydów i o zburzonych murach Jerozolimy i postanowił coś na to zaradzić. Pojechał do Jerozolimy i potrafił tak zmotywować Żydów, że wszyscy razem ochoczo przystąpili do odbudowy.

Czytaj więcej...

Napis nad wejściem

Utworzono: czwartek, 23 kwiecień 2020

Portal katedry

„A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.” (Jan. 8:12)

Nad portalem pewnej katedry widnieje pewien godny zapamiętania napis:

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Za wszystko dziękujcie

Utworzono: wtorek, 21 kwiecień 2020

PrayerBiblia mówi do nas: „za wszystko dziękujcie” lub w innym tłumaczeniu: „w każdym położeniu dziękujcie” (1 List do Tesaloniczan 5:18). Jakże często zapominamy dziękować za dary, które codziennie otrzymujemy od naszego Pana. Można zaryzykować stwierdzenie, że często przyjmujemy to, że mamy co jeść, w co się ubrać jako rzeczy normalne, na które przecież zarabiamy. Często nie uświadamiamy sobie tego, że cokolwiek dzieje się w naszym życiu, absolutnie wszystko, jest darem Boga, który w swej nieskończonej miłości troszczy się o swoje dzieci. Jeżeli nawet dziękujemy naszemu Ojcu za to co na co dzień otrzymujemy z Jego ręki, to jak odnosimy się do przeróżnych przykrych sytuacji, które spotykają nas w życiu?

Czytaj więcej...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

22
października

Albowiem nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka.

Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.


List do Rzymian 1,16; List do Galacjan 3,28

Więcej…