Free Themes Joomla by Hostgator

Pokuta

Utworzono: sobota, 30 maj 2020

PokutaZ czym kojarzy się dzisiaj pokuta? Co to znaczy pokutować? Dzisiaj często spotykamy ludzi, którzy sądzą, że pokutą jest wykonanie czegoś jako pewnego rodzaju zadośćuczynienia, kary, zapłaty za konkretny grzech popełniony w życiu. W celu „odpokutowania” ludzie gotowi są poddać się cierpieniu lub w pocie czoła wykonać określone czynności. Jednak czy takie pojmowanie „pokuty” ma jakąkolwiek wartość dla Boga?

 

 

Czytaj więcej...

Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus?

Utworzono: wtorek, 26 maj 2020

ZastanowienieMożna z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że nie ma w Polsce człowieka, który nidy w życiu nie słyszał o Jezusie. W zasadzie nikt nie podważa faktu historycznego istnienia tej osoby. Ale jaki jest Twój osobisty stosunek do Jezusa Chrystusa? Może to kogoś zdziwić, ale to pytanie ma już ponad dwa tysiące lat. Pierwszy raz zadał je sam Jezus swoim uczniom, kiedy przebywał wśród nich. Jezus zapytał: „Za kogo uważają mnie ludzie?” (Ew. Marka 8:27). Uczniowie podali kilka różnych odpowiedzi.

Czytaj więcej...

Kościół - Zgromadzenie

Utworzono: poniedziałek, 18 maj 2020

Kosciol„Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie” (List do Efezjan 5:25)

Czym jest Kościół, który Chrystus tak umiłował, że wydał za niego samego siebie? Czy jest to jakaś szczególna grupa chrześcijan czy może jakiś konkretny chrześcijański system religijny? Co Biblia mówi o kościele – zgromadzeniu? Czytamy o całym ciele prawdziwie wierzących. Słowo Boże używa wielu przykładów dla zobrazowania Bożego spojrzenia na tę sprawę. Wśród tych „obrazów” chyba najbardziej wymowne są trzy:

Czytaj więcej...

Podróż

Utworzono: piątek, 01 maj 2020

JourneyChyba każdy człowiek w historii zastanawiał się kiedyś skąd przyszliśmy, po co żyjemy i dokąd zmierzamy. Wielu myślicieli próbowało zgłębić tą rzecz. Stworzyli wiele teorii, próbując po ludzku wyjaśnić cel ludzkiej egzystencji. Co jest po drugiej stronie? Czy jest jakieś życie po śmierci? Kto może udzielić na takie pytania wyczerpującej odpowiedzi? Wszystkie filozofie świata od zarania dziejów zgłębiają kwestię przyszłości człowieka, ale ludzie nie mogą udzielić wiarygodnych wyjaśnień na tematy, które przekraczają nasze zdolności pojmowania.

Czytaj więcej...

Współpracuj!

Utworzono: poniedziałek, 27 kwiecień 2020

WspolpracaWiele miejsc Nowego Testamentu, a w szczególności pisma apostoła Pawła, mówią o współpracownikach w służbie Pańskiej. Pismo Święte wyraźnie podkreśla rolę współpracy wierzących w dziele ewangelii i budowy Kościoła.

Apostoł Paweł przedstawia siebie jako współpracownika Bożego:

„Albowiem współpracownikami Bożymi jesteśmy;” 1 Kor. 3:9

oraz współpracownika wierzących:

„jesteśmy współpracownikami waszymi” 2 Kor. 1:24

Wielokrotnie wymienia również imiona swoich współpracowników: małżeństwo Pryscyllę i Akwilę, Tymoteusza, Tytusa, Epafrodyta, Marka i wielu innych, którzy razem z nim wykonywali pracę na rzecz szerzenia ewangelii. Podstawowym zadaniem Pawła było zwiastowanie ewangelii wszystkim narodom, co też czynił przez całe życie wiary z wielkim zaangażowaniem.

Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na apostoła, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej, Rzym. 1:1

Ale jeden człowiek, choćby najbardziej udarowany, pełen Ducha Świętego i oddany służbie dla Pana Jezusa Chrystusa nie podoła tak wielkiemu zadaniu sam. Zawsze potrzebny jest ktoś kto będzie pomagał w trudnych sytuacjach, w zmęczeniu i jednocześnie wspierał i umacniał. Każda praca wykonywana wspólnie we wspólnym celu jest bardziej efektywna i posuwa się szybciej do przodu. Doskonałym przykładem współpracy dla budowania dzieła Bożego jest postawa Izraelitów, którzy pod wodzą Nehemiasza powrócili z niewoli Babilońskiej w celu odbudowania murów Jerozolimy. Sam Nehemiasz usłyszał o niedoli ocalałych Żydów i o zburzonych murach Jerozolimy i postanowił coś na to zaradzić. Pojechał do Jerozolimy i potrafił tak zmotywować Żydów, że wszyscy razem ochoczo przystąpili do odbudowy.

Czytaj więcej...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kalendarz Dobry Zasiew

11
kwietnia

Dobrze jest czekać w milczeniu na zbawienie Pana.


Treny 3,26

Więcej…