Free Themes Joomla by Hostgator

Wiara

Utworzono: niedziela, 31 maj 2020

WiaraCzym jest wiara? Zadając komuś pytanie: jaka jest Twoja wiara? Często możemy usłyszeć jedną z następujących odpowiedzi: jestem katolikiem, ewangelikiem, muzułmaninem, jestem niewierzący itp. Spróbujmy sobie zadać pytanie: czy w takim razie wiara oznacza przynależność do jakiejś religii? Jak Bóg patrzy na tę sprawę? Chyba najlepszą definicją słowa wiara jest następujący werset:

„Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy” (BT, List do Hebrajczyków 11.1)

Przyjrzyjmy się krótko temu stwierdzeniu.

Czytaj więcej...

Pokuta

Utworzono: sobota, 30 maj 2020

PokutaZ czym kojarzy się dzisiaj pokuta? Co to znaczy pokutować? Dzisiaj często spotykamy ludzi, którzy sądzą, że pokutą jest wykonanie czegoś jako pewnego rodzaju zadośćuczynienia, kary, zapłaty za konkretny grzech popełniony w życiu. W celu „odpokutowania” ludzie gotowi są poddać się cierpieniu lub w pocie czoła wykonać określone czynności. Jednak czy takie pojmowanie „pokuty” ma jakąkolwiek wartość dla Boga?

 

 

Czytaj więcej...

Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus?

Utworzono: wtorek, 26 maj 2020

ZastanowienieMożna z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że nie ma w Polsce człowieka, który nidy w życiu nie słyszał o Jezusie. W zasadzie nikt nie podważa faktu historycznego istnienia tej osoby. Ale jaki jest Twój osobisty stosunek do Jezusa Chrystusa? Może to kogoś zdziwić, ale to pytanie ma już ponad dwa tysiące lat. Pierwszy raz zadał je sam Jezus swoim uczniom, kiedy przebywał wśród nich. Jezus zapytał: „Za kogo uważają mnie ludzie?” (Ew. Marka 8:27). Uczniowie podali kilka różnych odpowiedzi.

Czytaj więcej...

Kościół - Zgromadzenie

Utworzono: poniedziałek, 18 maj 2020

Kosciol„Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie” (List do Efezjan 5:25)

Czym jest Kościół, który Chrystus tak umiłował, że wydał za niego samego siebie? Czy jest to jakaś szczególna grupa chrześcijan czy może jakiś konkretny chrześcijański system religijny? Co Biblia mówi o kościele – zgromadzeniu? Czytamy o całym ciele prawdziwie wierzących. Słowo Boże używa wielu przykładów dla zobrazowania Bożego spojrzenia na tę sprawę. Wśród tych „obrazów” chyba najbardziej wymowne są trzy:

Czytaj więcej...

Podróż

Utworzono: piątek, 01 maj 2020

JourneyChyba każdy człowiek w historii zastanawiał się kiedyś skąd przyszliśmy, po co żyjemy i dokąd zmierzamy. Wielu myślicieli próbowało zgłębić tą rzecz. Stworzyli wiele teorii, próbując po ludzku wyjaśnić cel ludzkiej egzystencji. Co jest po drugiej stronie? Czy jest jakieś życie po śmierci? Kto może udzielić na takie pytania wyczerpującej odpowiedzi? Wszystkie filozofie świata od zarania dziejów zgłębiają kwestię przyszłości człowieka, ale ludzie nie mogą udzielić wiarygodnych wyjaśnień na tematy, które przekraczają nasze zdolności pojmowania.

Czytaj więcej...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

18
lipca

A po ośmiu dniach znowu byli w domu uczniowie jego i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam! Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.


Ewangelia Jana 20,26-29

Więcej…