Free Themes Joomla by Hostgator

Prawda

Utworzono: środa, 03 czerwiec 2020

PrawdaOkoło 2000 lat temu padło z ust Piłata bardzo istotne pytanie: „Cóż to jest prawda?” (Ewangelia Jana 18:38). Pytający stał przed Jezusem, Synem Bożym, a jednak nie był zainteresowany odpowiedzią. Wyszedł do innych ludzi. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad odpowiedzią na to ważkie pytanie? Biblia jednoznacznie udziela na nie odpowiedzi: „Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.” (Ewangelia Jana 14:6). Prawdą jest Jezus!!! A więc wszystko co mówi jest prawdą!!!

Czytaj więcej...

Zarzuty wobec Boga

Utworzono: wtorek, 02 czerwiec 2020

WojnaCzęsto można usłyszeć zdania podobne do tego: jeżeli Bóg jest miłosierny to dlaczego dopuszcza do wojen, zbrodni, krzywdzenia dzieci, itd. Jeżeli to wszystko się dzieje, to Bóg nie istnieje lub nie jest wcale dobry. Ludzie koniecznie chcą znaleźć kogoś kogo można obarczyć odpowiedzialnością za całe zło na świecie. Skoro można kogoś uczynić odpowiedzialnym za wszelką niesprawiedliwość, to tym samym siebie stawia się w lepszym świetle. W efekcie pycha zostaje zaspokojona i życie toczy się dalej...

Czytaj więcej...

Wiara

Utworzono: niedziela, 31 maj 2020

WiaraCzym jest wiara? Zadając komuś pytanie: jaka jest Twoja wiara? Często możemy usłyszeć jedną z następujących odpowiedzi: jestem katolikiem, ewangelikiem, muzułmaninem, jestem niewierzący itp. Spróbujmy sobie zadać pytanie: czy w takim razie wiara oznacza przynależność do jakiejś religii? Jak Bóg patrzy na tę sprawę? Chyba najlepszą definicją słowa wiara jest następujący werset:

„Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy” (BT, List do Hebrajczyków 11.1)

Przyjrzyjmy się krótko temu stwierdzeniu.

Czytaj więcej...

Pokuta

Utworzono: sobota, 30 maj 2020

PokutaZ czym kojarzy się dzisiaj pokuta? Co to znaczy pokutować? Dzisiaj często spotykamy ludzi, którzy sądzą, że pokutą jest wykonanie czegoś jako pewnego rodzaju zadośćuczynienia, kary, zapłaty za konkretny grzech popełniony w życiu. W celu „odpokutowania” ludzie gotowi są poddać się cierpieniu lub w pocie czoła wykonać określone czynności. Jednak czy takie pojmowanie „pokuty” ma jakąkolwiek wartość dla Boga?

 

 

Czytaj więcej...

Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus?

Utworzono: wtorek, 26 maj 2020

ZastanowienieMożna z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że nie ma w Polsce człowieka, który nidy w życiu nie słyszał o Jezusie. W zasadzie nikt nie podważa faktu historycznego istnienia tej osoby. Ale jaki jest Twój osobisty stosunek do Jezusa Chrystusa? Może to kogoś zdziwić, ale to pytanie ma już ponad dwa tysiące lat. Pierwszy raz zadał je sam Jezus swoim uczniom, kiedy przebywał wśród nich. Jezus zapytał: „Za kogo uważają mnie ludzie?” (Ew. Marka 8:27). Uczniowie podali kilka różnych odpowiedzi.

Czytaj więcej...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

22
października

Albowiem nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka.

Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.


List do Rzymian 1,16; List do Galacjan 3,28

Więcej…