Free Themes Joomla by Hostgator

Do czego dążysz?

Utworzono: piątek, 12 czerwiec 2020

DazeniaOd początku swego istnienia człowiekiem kieruje jego natura. Składa się ona z pożądliwości ciała, pożądliwości oczu i pychy życia. Człowiek stale pragnie zaspokajać swoje pragnienia i mimo, że wkłada w to wiele wysiłku i środków nie potrafi się trwale zadowolić. Niezależnie od statusu społecznego, stanu posiadania i innych czynników warunkujących nasze życie na ziemi naturalny (grzeszny) człowiek ciągle chce więcej wrażeń, pieniędzy, przyjemności. Odrodzony chrześcijanin nosi w sobie dwie natury: jedną grzeszną („stara natura”, „ciało”) i drugą zrodzoną z Boga („nowe życie”, „nowy człowiek”).

Czytaj więcej...

Codziennie z Jezusem

Utworzono: wtorek, 09 czerwiec 2020

Codziennie z JezusemPrawdziwa społeczność z Jezusem dzisiaj jest tak samo możliwa dla każdego wierzącego, jak dwa tysiące lat temu dla apostołów. Najważniejsze jest jednak nasze codzienne pragnienie przebywania w bezpośredniej bliskości Pana. Jezus chce być z każdym codziennie. Nie potrzeba do tego specjalnych uroczystości, wspaniałej oprawy muzycznej, wielkich uniesień, ani żadnych specjalnych praktyk.

Czytaj więcej...

Prawda

Utworzono: środa, 03 czerwiec 2020

PrawdaOkoło 2000 lat temu padło z ust Piłata bardzo istotne pytanie: „Cóż to jest prawda?” (Ewangelia Jana 18:38). Pytający stał przed Jezusem, Synem Bożym, a jednak nie był zainteresowany odpowiedzią. Wyszedł do innych ludzi. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad odpowiedzią na to ważkie pytanie? Biblia jednoznacznie udziela na nie odpowiedzi: „Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.” (Ewangelia Jana 14:6). Prawdą jest Jezus!!! A więc wszystko co mówi jest prawdą!!!

Czytaj więcej...

Zarzuty wobec Boga

Utworzono: wtorek, 02 czerwiec 2020

WojnaCzęsto można usłyszeć zdania podobne do tego: jeżeli Bóg jest miłosierny to dlaczego dopuszcza do wojen, zbrodni, krzywdzenia dzieci, itd. Jeżeli to wszystko się dzieje, to Bóg nie istnieje lub nie jest wcale dobry. Ludzie koniecznie chcą znaleźć kogoś kogo można obarczyć odpowiedzialnością za całe zło na świecie. Skoro można kogoś uczynić odpowiedzialnym za wszelką niesprawiedliwość, to tym samym siebie stawia się w lepszym świetle. W efekcie pycha zostaje zaspokojona i życie toczy się dalej...

Czytaj więcej...

Wiara

Utworzono: niedziela, 31 maj 2020

WiaraCzym jest wiara? Zadając komuś pytanie: jaka jest Twoja wiara? Często możemy usłyszeć jedną z następujących odpowiedzi: jestem katolikiem, ewangelikiem, muzułmaninem, jestem niewierzący itp. Spróbujmy sobie zadać pytanie: czy w takim razie wiara oznacza przynależność do jakiejś religii? Jak Bóg patrzy na tę sprawę? Chyba najlepszą definicją słowa wiara jest następujący werset:

„Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy” (BT, List do Hebrajczyków 11.1)

Przyjrzyjmy się krótko temu stwierdzeniu.

Czytaj więcej...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kalendarz Dobry Zasiew

11
kwietnia

Dobrze jest czekać w milczeniu na zbawienie Pana.


Treny 3,26

Więcej…