Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Utworzono: piątek, 20 styczeń 2017

13
sierpnia

Oto Bóg czyni to wszystko z człowiekiem dwa razy, trzy razy, aby wywieść jego duszę z grobu, oświecić światłem żyjących.


Księga Joba 33,29-30


O późniejszym królu Anglii, Grzegorzu VI, opowiada się, że jako młody mężczyzna zakochał się w pięknej Szkotce Adelige Elisabeth. Jednak, gdy starał się o jej rękę, został odrzucony. Elizabeth obawiała się, że u boku króla już nigdy nie będzie mogła myśleć, mówić i czynić tego, co uważała za właściwe.

Książę zapytał o radę swoją matkę. Był pewien, że kocha tylko Elisabeth i nigdy nie będzie w stanie pokochać żadnej innej kobiety. „Pozostaje tylko jedno: idź jeszcze raz i ją znowu zapytaj”– doradziła matka. Niestety, również drugie oświadczyny skończyły się niepowodzeniem. Książę jednak nie tracił nadziei i spróbował po raz trzeci. Jego wytrwałość zaimponowała Elisabeth, która poczuła, że również w jej sercu obudziła się miłość, której nie mogła już dłużej hamować. Wtedy odpowiedziała „tak”, a później jako królowa stała wiernie przy boku swojego męża.

Prawdziwa, głęboka miłość nie poddaje się. Czasem, gdy wielokrotne starania ciągle zostają odrzucane, wywołuje to głęboką frustrację.

Dzisiejszy werset z Biblii mówi, że również Bóg zwraca się dwa lub trzy razy do serc ludzkich. Można rozpoznać w tym miłość Bożą, która pragnie ratować i błogosławić człowieka. Bóg nas wzywa, apeluje do naszych serc, chce, abyśmy zwrócili się do Niego. Kto Go jednak wciąż na nowo odrzuca, ten zatwardza swoje serce i pozbawia się możliwości nawrócenia.

„Dziś jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych” (List do Hebrajczyków 3,15).

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

13
sierpnia

Oto Bóg czyni to wszystko z człowiekiem dwa razy, trzy razy, aby wywieść jego duszę z grobu, oświecić światłem żyjących.


Księga Joba 33,29-30

Więcej…