Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Utworzono: piątek, 20 styczeń 2017

06
grudnia

Dlatego tak mówi Pan, Wszechmogący, Bóg Zastępów: (...) Nienawidzę waszych świąt, gardzę nimi (...). Usuń ode mnie wrzask twoich pieśni! I nie chcę słyszeć brzęku twoich harf.


Księga Amosa 5,16.21.23


Niezwykle poruszające słowo, które Bóg kiedyś skierował do swojego ludu przez proroka Amosa! Bóg nie może się zadowolić tym, że jego lud wprawdzie zewnętrznie obchodzi święta, jakby na Jego cześć, jednak w swoich sercach daleko jest od Niego. Wiele sytuacji pokazuje, jak bardzo aktualny jest ten problem i dzisiaj.

Podczas pewnej rozmowy z młodym mężczyzną zapytałem go: „Jest pan chrześcijaninem?”.–„Tak, ale nie okrętem podwodnym” – brzmiała jego odpowiedź. „Nie rozumiem” – odparłem ze zdziwieniem. W odpowiedzi usłyszałem: – „Okręty podwodne to chrześcijanie, którzy tylko czasami się wynurzają przy takich okazjach, jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Ja natomiast chcę żyć swoją wiarą na co dzień”.

Jak trafne było sformułowanie tego młodego mężczyzny! Co więcej, istnieje cała „flota” takich chrześcijan.

Gdy to samo pytanie zadałem pewnej kobiecie, odpowiedziała: „Tak, ale tylko na papierze”. Przykre, ale jakie szczere i prawdziwe! Świadectwo chrztu nie jest „biletem” wstępu do nieba, nie jest też w stanie nikogo uchronić przed piekłem. Jedynie prawdziwa, płynąca z serca wiara w Pana Jezusa Chrystusa prowadzi do zbawienia. Komu przez Chrystusa zostały przebaczone grzechy, kto Mu za to dziękuje i Go za to kocha, ten jest prawdziwym chrześcijaninem.

W czasie adwentu rozdaję na stacji kolejowej ulotki, które mają na celu przybliżyć ludziom prawdziwe przesłanie świąt Bożego Narodzenia. Jednak zainteresowanie jest znikome. Któregoś razu, obserwując to, pewien mężczyzna powiedział: „Oni wszyscy obchodzą Jego narodziny, ale nikt nic od Niego nie chce.”. Jakże trafne! Cóż za nonsens stawiać żłobek w oknie wystawowym lub pod choinką, a jednak w sercach być nieskończenie daleko od Chrystusa! Dlatego też to usilne wezwanie Boże przekazane przez proroków cały czas również nas dotyczy:

„Szukajcie mnie, a żyć będziecie!”

(Księga Amosa 5, 4)

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

06
grudnia

Dlatego tak mówi Pan, Wszechmogący, Bóg Zastępów: (...) Nienawidzę waszych świąt, gardzę nimi (...). Usuń ode mnie wrzask twoich pieśni! I nie chcę słyszeć brzęku twoich harf.


Księga Amosa 5,16.21.23

Więcej…