Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Poprawiono: piątek, 20 styczeń 2017

19
czerwca

Przyjdę wkrótce.
Objawienie Jana 22,7.12.20


Na końcu Nowego Testamentu sam Pan Jezus nas napomina i pociesza, chcąc wzmocnić nas w oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście. W Księdze Objawienia w 22. rozdziale trzykrotnie powtarza: "Przyjdę wkrótce". Są to słowa, które powinny pobudzić nasze serca do czuwania i oczekiwania.

Cudowna obietnica zawarta w tych wersetach jest jednak za każdym razem wyrażona nieco inaczej. "I oto przyjdę wkrótce. Błogosławiony, który strzeże słów proroctwa tej księgi" (werset 7). Podczas oczekiwania na Jego przyjście, powinniśmy być posłuszni, słuchać Jego Słowa i bacznie zważać na nie.

"Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku." (werset 12). Te słowa zachęcają nas do działania. Jeśli w czasie Jego nieobecności pomnożymy wartość podarowanych nam talentów, wtedy On wynagrodzi nas za to w czasie swego przyjścia.

"Tak, przyjdę wkrótce." (werset 20). Tu mamy słowa samej pociechy, bez napomnienia. Niepotrzebne jest żadne uzupełnienie, gdyż  najwspanialsze i najcenniejsze jest to, że On sam przyjdzie. Nie ma więc w tym wersecie napomnienia, które by przemawiało  do naszego sumienia, ale jest obietnica osobistego przyjścia Chrystusa, która przemawia głęboko do serc wiernych wierzących. Serce wypełnia uwielbienie, a usta wypowiadają jedynie: "Amen, przyjdź Panie Jezu!".

W tak szczególny sposób sam Pan dodaje otuchy tym, którzy na Niego czekają i pragnie, abyśmy oczekiwali na Niego z radością. "A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota."  (Objawienie Jana 22,17)

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

UWAGA

Wszystkie spotkania chrześcijańskie w Mikołowie (i nie tylko) można śledzić za pomocą kalendarium zamieszczonego obok. Każde wydarzenie zostało opisane (z podaniem godziny i miejsca). Zapraszamy do odwiedzin!

Kalendarz Dobry Zasiew

19
czerwca

Przyjdę wkrótce.
Objawienie Jana 22,7.12.20

Więcej…