Cambell - Kościół Boga Żywego

Utworzono: poniedziałek, 05 czerwiec 2023

Cambell   Kosciol Boga Zywego

„Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie (…)”.

Co miał na myśli apostoł Paweł pod pojęciem „Kościół”, gdy pisał te słowa do chrześcijan w Efezie? Jakiś szczególny rodzaj budynku? Czy też religijną część społeczeństwa? Albo największy i najbardziej znany kościół na świecie?

Zgodnie z tym co pisze Biblia – Słowo Boże, kościół jest budowlą, ale nie wzniesioną rękami ludzkimi. Owszem, kościół jest częścią społeczeństwa, ale tworzą go ludzie, którzy są odkupieni krwią Chrystusa. Kościół jest więc żywym organizmem, a nie martwą budowlą z kamienia. Bóg Duch Święty mieszka w Kościele i wspomaga go we wszystkim. W tej książce autor prowadzi czytelnika w kompleksowym studiowaniu tych części Biblii, które ukazują tematykę kościoła. Autor każdorazowo wskazuje na Słowo Boże, jako jedyne źródło wiedzy i autorytetu w tym temacie. Bóg troszczy się o to, żebyśmy sami wiedzieli jak należy się zachowywać w „(…) domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego”. Odpowiedzmy więc stosownie na troskę Boga w tej sprawie.

Pobierz w formacie PDF

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

18
lipca

A po ośmiu dniach znowu byli w domu uczniowie jego i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam! Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.


Ewangelia Jana 20,26-29

Więcej…