Free Themes Joomla by Hostgator

Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Utworzono: piątek, 20 styczeń 2017

16
października

A bądźcie wdzięczni.
List do Kolosan 3,15


W Liście do Rzymian czytamy, że niewierzący Rzymianie nie okazali Bogu należnej Mu wdzięczności (Rzymian 1,21). A jednak wezwanie, jakie kieruje Paweł do Kolosan, jest w pełni aktualne i dla nas, ludzi wierzących. Dlaczego tak jest?

Dziękowanie za coś ogólnie kojarzy się mniej więcej z postawą wyrażoną słowami: "Chciałem mieć to czy tamto i otrzymałem to - a więc dziękuję". A przecież podziękowanie za rzecz, którą chciało się otrzymać, jest oczywiste. W takich sytuacjach też wprawdzie często wypowiadamy słowo "dziękuję", rzadko odczuwamy jednak prawdziwą i szczerą wdzięczność.

Jako chrześcijanie nigdy nie postępujmy w taki sposób. Nas powinna cechować głęboka i szczera wdzięczność. Wszystko, co posiadamy i kim jesteśmy, jest darem Bożej łaski. Na nic nie zasłużyliśmy, wręcz przeciwnie, wszystko otrzymaliśmy dzięki Jego życzliwości.

Cóż możemy dodać do naszego wspaniałego zbawienia? Czy to, że mamy pokój w kraju i nic nie ogranicza naszej wiary, nie powoduje, że wiernie idziemy za Panem? Czy to jest oczywiste na tej grzesznej ziemi? "Bądźcie wdzięczni". Kiedy ostatnim razem dziękowaliśmy naszemu Bogu i Ojcu za Jego dary?

Czy jest to naszą zasługą, że każdego dnia mamy co jeść? Większość z nas mieszka w ogrzewanych mieszkaniach i posiada więcej odzieży niż potrzebuje. Po odkręceniu kurka z kranu płynie woda, a po naciśnięciu włącznika zapala się światło. Czy jest to takie oczywiste? Dla wielu ludzi żyjących na tej ziemi nie jest - więc: "Bądźcie wdzięczni"!

Nasza szczera wdzięczność powinna być widoczna wśród ludzi, którzy nas otaczają. Nic nas to nie kosztuje, a ogrzewa wiele serc na tym zimnym świecie. Postawa taka może również stać się skutecznym drogowskazem do Zbawiciela i Pana Jezusa Chrystusa.

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

25
maja

Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje – mówi Pan.


Księga Izajasza 55,8

Więcej…