Free Themes Joomla by Hostgator

Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Poprawiono: piątek, 20 styczeń 2017

11
lutego

Podstępne jest serce bardziej niż wszystko inne, i zepsute, któż może je poznać? Ja, Pan, zgłębiam serce, wystawiam na próbę nerki.
Księga Jeremiasza 17,9-10


W sali przeznaczonej do odwiedzin siedział starszy mężczyzna z leżącą przed nim otwartą Biblią, a naprzeciw niego siedział drugi mężczyzna w średnim wieku. Ten powiedział: „Bardzo bym się cieszył, gdyby pan co tydzień mnie odwiedzał. Jeszcze muszę odsiedzieć pół roku i do tego czasu chcę na nowo poukładać swoje życie. Wie pan, mój ojciec zawsze do nas mówił: «Czyńcie dobrze i nie strońcie od nikogo». Niestety, nie posłuchałem tych słów!”.

Starszy człowiek odpowiedział życzliwie: „Właśnie przypomniała mi się historia, którą opowiedział pewien amerykański senator. Do zegarmistrza przyszedł Indianin i położył przed nim na stole dwie wskazówki od swojego kieszonkowego zegarka. «Napraw mi te wskazówki, gdyż od paru tygodni wskazują złą godzinę». «Gdzie masz w takim razie zegarek?» – spytał zegarmistrz. «Zostawiłem w szałasie» - brzmiała odpowiedź. «A więc - powiedział mistrz - jeśli nie przyniesiesz mi zegarka, to nie mogę ci pomóc». Indianin upierał się jednak dalej: «Przecież ci powiedziałem, że tylko wskazówki są popsute. Zegarek jest w porządku. Chcesz go mieć, żeby potem zażyczyć sobie większą sumę za naprawę!». Po tych słowach odwrócił się ze złością na pięcie, aby pójść, jak twierdził, do uczciwszego zegarmistrza”.

„Wydaje mi się - kontynuował mężczyzna - że popełnia pan ten sam błąd. Pan również chce naprawić tylko wskazówki, czyli okoliczności życia, natomiast nie chce pan słyszeć o tym, że pana zegar, czyli serce, wewnętrzny człowiek, jest zepsuty. Jednak Bóg musi mieć „cały zegar”, aby  oczyścić nasze wnętrze. Dlatego niech pan otworzy przed Nim swoje serce i wyzna mu swoje winy. Tylko w ten sposób stanie się pan nowym człowiekiem”.

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

UWAGA

Wszystkie spotkania chrześcijańskie w Mikołowie (i nie tylko) można śledzić za pomocą kalendarium zamieszczonego obok. Każde wydarzenie zostało opisane (z podaniem godziny i miejsca). Zapraszamy do odwiedzin!

Kalendarz Dobry Zasiew

22
sierpnia

Po tym poznaliśmy miłość, że On za nas oddał życie swoje; i my winniśmy życie oddawać za braci.
1. List Jana 3,16

Więcej…