Free Themes Joomla by Hostgator

Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Poprawiono: piątek, 20 styczeń 2017

14
stycznia

Albowiem mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, natomiast dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą.
1. List do Koryntian 1,18


Czym jest "mowa o krzyżu"? Jest prawdą o całkowitym zepsuciu człowieka, który oddalił się od Boga przez swoje nieposłuszeństwo. Jego nieposłuszeństwo i grzechy nie dają mu żadnego innego miejsca przed sprawiedliwym Bogiem jak tylko krzyż Golgoty. Niemożliwa jest żadna poprawa człowieka, nawet  przez pobudzenie w nim jakichkolwiek dobrych bodźców i motywacji. Człowiek jest zepsuty, od stóp aż do głowy, przez całe swe wnętrze na wskroś i "nie ma, kto by dobrze czynił, nie ma ani jednego" (Ps. 14,3). Jest nią prawda o Bożym sprawiedliwym osądzeniu człowieka, który na nic innego nie zasłużył, jak na śmierć. To pierwsza część "mowy o krzyżu".

Druga część mówi o łasce: Pan Jezus zmarł sam na krzyżu, aby przyjąć każdego, kto uzna się za zgubionego, przyjmie wyrok Boży nad sobą za sprawiedliwy i osądzi w ten sposób samego siebie. Akt szczerego uznania, że zasłużyło się na śmierć, którą zastępczo wycierpiał Zbawiciel Pan Jezus, oznacza zbawienie od wiecznej śmierci i dar życia wiecznego!

Ta oto prawda: po pierwsze, że upadły w swej grzesznej naturze człowiek nie jest zdolny do niczego dobrego, po drugie, że winny grzesznik dostępuje zbawienia przez śmierć Pana Jezusa - tego tak bardzo wzgardzonego i wyszydzonego Wybawcy - jest dla inteligentnego i dumnego człowieka do tego stopnia niezrozumiała, że uważa ją nawet za głupstwo, za bzdurę. Gdyby tak usposobionemu człowiekowi zaproponowano, by samemu uczynił coś dla swojego zbawienia, to zdecydowanie chętniej uchwyciłby się tego. Ale być zdanym całkowicie na łaskę i miłosierdzie? - to dla człowieka upokarzające i nieznośne. Na domiar złego wszystkie religie nauczają mniej więcej tego samego: że człowiek może zasłużyć sobie na niebo własnym, szlachetnym postępowaniem.

Jakże wielka jest Boża łaska, która otworzyła nam oczy, byśmy poznali nasz własny stan i nieodzowną konieczność krzyża!

 

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

UWAGA

Wszystkie spotkania chrześcijańskie w Mikołowie (i nie tylko) można śledzić za pomocą kalendarium zamieszczonego obok. Każde wydarzenie zostało opisane (z podaniem godziny i miejsca). Zapraszamy do odwiedzin!

Kalendarz Dobry Zasiew

19
czerwca

Przyjdę wkrótce.
Objawienie Jana 22,7.12.20

Więcej…