Free Themes Joomla by Hostgator

Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Poprawiono: piątek, 20 styczeń 2017

16
maja

„...Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie, aby go uświęcić, oczyściwszy go kąpielą wodną przez Słowo”.
List do Efezjan 5,26


Woda – oczyszczenie przez Słowo Boże

Gdyby ktoś nieoczekiwanie cię zapytał, dlaczego czytasz Biblię, czy potrafiłbyś od razu udzielić mu odpowiedzi? Powstaje także inne pytanie: czy jesteś dogłębnie przekonany, że czytanie Słowa jest dla twojego duchowego życia absolutną koniecznością i czy czynisz to systematycznie i z prawdziwą radością?

Słowo Boże jest żywe i skuteczne, gdyż Bóg jest jego autorem. On sam przemawia przez to Słowo, a jego wszechstronne działanie zostało zobrazowane w różny sposób w Biblii. Przyjrzyjmy się temu, a może lepiej zrozumiemy, po co w ogóle czytamy Biblię.

Woda jest często obrazem Słowa Bożego w jego oczyszczającej, czasem także orzeźwiającej i utrzymującej przy życiu mocy (Jana 15,3; Efez. 5,26; Ps. 23,2; 110,7). Ponieważ jako wierzący żyjemy w grzesznym świecie, potrzebujemy wciąż na nowo oczyszczenia przez Słowo. Zło, z którym codziennie mamy styczność, zanieczyszcza nas i jeżeli dopuszczamy je do siebie, zakłóca naszą społeczność z Bogiem. Abyśmy mogli odzyskać pełnię tej błogosławionej społeczności z Panem, musimy zostać oczyszczeni. Dzieje się to przez Słowo. To ono sprawia, że zaczynamy w jego świetle osądzać siebie samych i potępiamy to, co jest niezgodne z Bożą wolą.

Dobrym przykładem oczyszczenia, jakie dokonuje w nas Słowo Boże, jest umycie nóg uczniów przez Pana Jezusa (Ew. Jana 13). Uczniowie byli już czyści, ponieważ narodzili się na nowo i posiadali odpuszczenie grzechów. Dlatego też nie musieli myć się cali, jak wytłumaczył im Pan. Niemniej ich stopy musiały być regularnie myte, aby mogli mieć dział ze swoim Panem.My również potrzebujemy tego oczyszczenia, jeżeli chcemy mieć społeczność z naszym Panem w niebie. On oczyszcza nas przez swoje Słowo i przywraca do społeczności ze sobą, gdy ta zostaje zakłócona. Co więcej, Pan pozostawił nam tego przykład – mamy Go naśladować w tej służbie oczyszczenia. Czy jesteś gotów pomagać współwierzącym, oczyszczając ich przez Słowo lub pozwolić, aby oni to czynili, umywając ci w ten sposób twoje „stopy”?

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

UWAGA

Wszystkie spotkania chrześcijańskie w Mikołowie (i nie tylko) można śledzić za pomocą kalendarium zamieszczonego obok. Każde wydarzenie zostało opisane (z podaniem godziny i miejsca). Zapraszamy do odwiedzin!

Kalendarz Dobry Zasiew

21
stycznia

A gdy się przybliżył do bramy miasta, oto wynoszono zmarłego, jedynego syna matki, która była wdową.
Ewangelia Łukasza 7,12

Więcej…