Free Themes Joomla by Hostgator

Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Utworzono: piątek, 20 styczeń 2017

22
marca

Polecam wam Febę, naszą siostrę, która jest służebnicą zboru.


List do Rzymian 16,1


Wierne siostry chrześcijanki

Czytając opis czasu cierpień Pana dokonujemy pięknego spostrzeżenia dotyczącego obecności wielu sióstr zarówno przy krzyżu, jak i przy Jego zmartwychwstaniu. Zrozumiałe jest, że Maria, matka Pana, była tam blisko krzyża, ale były tam również inne siostry. W tym całym zamieszaniu i niebezpieczeństwie siostry te bez wstydu łączyły się z Panem Jezusem.

Gdy Pan Jezus zmartwychwstał, one znowu tam były. Przyszły wczesnym rankiem, przynosząc pachnidła. To one okazały swoją miłość i troskę o Pana przy Jego śmierci i pragnęły dla Niego godnego pochówku. Gdzie było tych jedenastu uczniów, którzy z taką dumą deklarowali swoją wierność Panu, że nigdy Go nie opuszczą? Jak pięknym jest widzieć wierność i miłość tych niewiast do ich Pana! Pamiętamy jeszcze dwie inne kobiety, które były tak wierne Panu: Marię i Martę.

W innych fragmentach Nowego Testamentu czytamy imiona innych sióstr: Dorkas, Pryscylla, Lidia, dwie siostry w Filippi i wiele innych. Niektóre z nich były zaangażowane w dzieło Ewangelii razem z Pawłem, inne udzielały gościny, jeszcze inne były zajęte dobrymi uczynkami. Wiemy, że Pismo Święte uczy, że istnieje specjalna sfera służby dla sióstr, ale musimy także pamiętać, że każdy z nas otrzymał jakiś dar. Jak dobrze jest, gdy są one używane ku błogosławieństwu innych. Dobrze jest widzieć gorliwość wielu sióstr w ich służbie dla Pana.

To ciekawe, że na polu misyjnym jest o wiele więcej samotnych sióstr niż samotnych mężczyzn. Jakim błogosławieństwem jest mieć bogobojne siostry w zgromadzeniu, ponieważ ich duchowość ma ogromny wpływ na duchowy poziom zgromadzenia. Dzięki Bogu za siostry i ich wierność Panu!

AB

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

22
marca

Polecam wam Febę, naszą siostrę, która jest służebnicą zboru.


List do Rzymian 16,1

Więcej…