Free Themes Joomla by Hostgator

Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Utworzono: piątek, 20 styczeń 2017

29
listopada

Życiem dla mnie jest Chrystus.


List do Filipian 1,21


Jeszcze dzisiaj dobrze pamiętam jedno z moich szkolnych wypracowań, przy którego pisaniu zadałem sobie szczególnie dużo trudu i miałem nadzieję na naprawdę dobrą ocenę. Jednak, niestety – niedostateczny! Czemu tak surowo? Pod pracą znajdował się komentarz: „Nie na temat”. Cały wysiłek na marne! Co prawda, wypracowanie było napisane w bardzo interesujący sposób, ale niestety – było całkowicie nie na temat. Dzisiaj ta praca jest zapomniana i od dawna nikogo nie interesuje.

Są jednakże o wiele ważniejsze rzeczy niż szkolne wypracowania. Co się stanie, jeśli chybimy „tematu“ naszego życia? Żyjemy przecież tylko jeden jedyny raz. Powinniśmy zadać sobie to ważne pytanie: czy nasze życie ma sens? Kto go właściwie nadaje?

Żyjąc bez Jezusa Chrystusa, mijamy się „z tematem“. Nasze ziemskie życie może przybierać pozory pięknego, być nawet interesujące – jak niegdyś moje wypracowanie, może nam sprawiać przyjemność ... Możemy też bardzo starać się, aby żyć jak najlepiej, ale bez Pana Jezusa mijamy się z jego właściwym sensem. Sam Bóg mówi do nas w swoim Słowie: „Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota“ (1. Jana 5,12). Jakie dobitne słowa!

Ale jak możemy nawiązać kontakt z Jezusem Chrystusem? Odpowiedź jest prosta: wierząc w to, co nam o Nim mówi Biblia. On jest odwiecznym Synem Bożym, który stał się człowiekiem i umarł jako Zbawiciel na krzyżu. Uczynił to, aby uwolnić ludzi od przytłaczających ich grzechów i podarować nam życie wieczne. Aby żyć z Jezusem, musimy przyznać się do swojej grzeszności i przyjąć Go wiarą jako osobistego Zbawiciela.

W jaki sposób żyć na co dzień z Nim, w świadomej społeczności i w zależności od Niego? Czynimy to czytając Jego Słowo i rozmawiając z Nim w modlitwie. Możemy także dzielić z Nim każdą radość i każdy smutek. Z Panem Jezusem będziemy w stanie przejść przez najcięższe sytuacje i okoliczności naszego życia. On Jest ŻYWYM i prawdziwym Bogiem (por. 1. Jana 5,20)!

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kalendarz Dobry Zasiew

29
listopada

Życiem dla mnie jest Chrystus.


List do Filipian 1,21

Więcej…