Free Themes Joomla by Hostgator

Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Utworzono: piątek, 20 styczeń 2017

27
września

Skąd przychodzisz i dokąd idziesz?

Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło. (...) Wybierz przeto życie, abyś żył!


1 Księga Mojżeszowa 16,8; 5 Księga Mojżeszowa 30,15.19


Czy nasze życie podlega osądowi?

To pytanie można rozumieć w dwojaki sposób, jednak za każdym razem jest ono bardzo istotne.

Po pierwsze: Dokąd zmierza moje życie? Jaki ma sens i jaki cel? Do jakiej przystani dąży moja łódź? Co zrobię, gdy zahaczę o rafę, na której czyha na mnie niebezpieczeństwo rozbicia statku czy okrętu? Byłoby to bardzo nierozsądne, gdyby podróżnik wybierając się w drogę, nie planował w swoich myślach celu swojej podróży. A jednak, jakże wielka część ludzi dokładnie tak się zachowuje.

Po drugie: Pytanie to można rozumieć w następujący sposób: Czy moje życie jest komuś podporządkowane? Czy istnieje ktoś, kto nim steruje? Może ktoś powtórzy za brytyjskim poetą: „To ja jestem panem własnego losu, kapitanem mojego życia”. Jednak wraz z tą myślą nasuwają się jeszcze inne pytania: Czy jestem dobrym kapitanem? Czy naprawdę mam kontrolę nad swoim postępowaniem i reakcjami? Czy jestem mądry w swoich rozstrzygnięciach i rozsądny w realizacji swoich przedsięwzięć? Czy respektuję Boże prawa zapisane w Jego słowie, Biblii?

Wierzący chrześcijanin może na oba te pytania odpowiedzieć: „Jezus jest moim celem, Jezus jest moim Panem”. Wierzący wie, dokąd zmierza i komu powierzył ster nad swoim życiem.

Zadajmy sobie to ważne pytanie: Dokąd zmierza moje życie? Czy zmierza do wiecznego nieszczęścia, w oddalenie od Boga (czego być może nawet nie jestem świadom), czy do nieba pod dobrym i bezpiecznym kierownictwem Pana?

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kalendarz Dobry Zasiew

27
września

Skąd przychodzisz i dokąd idziesz?

Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło. (...) Wybierz przeto życie, abyś żył!


1 Księga Mojżeszowa 16,8; 5 Księga Mojżeszowa 30,15.19

Więcej…