Free Themes Joomla by Hostgator

Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Poprawiono: piątek, 20 styczeń 2017

17
lutego

A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony.


Dzieje Apostolskie 16,31


Z pewnością każdy słyszał o katastrofie statku „Titanic”, która miała miejsce w kwietniu 1912 roku, lecz niewielu zna historię Johna Harpera.

Był to młody wierzący człowiek, który także płynął tym statkiem. Gdy „Titanic” zaczął tonąć, pomagał pasażerom zajmować miejsca w łodziach ratunkowych. „Najpierw kobiety i dzieci!” – zawołał. – „Później niech wsiadają niewierzący!” W ostatniej chwili odpiął swoją kamizelkę ratunkową i dał ją osobie, która jej nie posiadała. Następnie skoczył do wody i uchwycił się kawałka pływającego drewna. Inny człowiek, który także pływał, trzymając się jakiejś deski pochodzącej z tonącego statku, unoszony przez fale znalazł się niedaleko Harpera. Harper zawołał do niego: „Czy jest pan zbawiony!?” – „Nie!” – odpowiedział ten drugi. – „Więc niech pan uwierzy Panu Jezusowi, a będzie pan zbawiony!” Po tych słowach zniknęli wzajemnie sobie z oczu, lecz miotani przez fale znów znaleźli się obok siebie. „Czy jest pan zbawiony?” – zapytał go ponownie Harper i jeszcze raz powtórzył: „Niech pan uwierzy w Pana Jezusa, a będzie pan zbawiony!”. Były to jego ostatnie słowa. Kilka chwil później przykryły go fale.

Rozbitek przyjął Pana Jezusa jako swojego Zbawiciela i przeżył katastrofę, odnaleziony przez ekipę ratowniczą. Po powrocie opowiedział innym o swojej ostatniej rozmowie z młodym Johnem Harperem, która stała się dla niego tak wielkim błogosławieństwem. Zrozumiał, że w istocie spotkał się ze Zbawicielem, jak jest napisane: „W miejsce Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem!” (2. List do Koryntian 5,20).

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Kalendarz Dobry Zasiew

17
lutego

A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony.


Dzieje Apostolskie 16,31

Więcej…