Free Themes Joomla by Hostgator

Dwie drogi

Utworzono: środa, 17 czerwiec 2020

Dwie drogi„Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.” (Mat. 7:13-14)

W Ewangelii Mateusza znajdujemy szereg wypowiedzi Jezusa przedstawionych od piątego rozdziału, znanych pod nazwą „kazanie na górze”. Wiele zawartych w nim pouczeń przedstawionych jest na zasadzie kontrastów. Również zacytowany fragment Pisma Świętego mówi o dwóch przeciwstawnych wyborach w życiu człowieka, pokazanych na przykładzie dróg i bram.

Jezus wyraźnie zachęca każdego do dokonania wyboru drogi. Zauważmy, że w podanym przykładzie brak jest ludzi, którzy nie idą żadną drogą. Stąd wniosek, że każdy człowiek jest na jakiejś drodze: przestronnej lub wąskiej. Widać również, że brama do przestronnej drogi jest szeroka i łatwo przez nią wejść. Wszystko co człowiek może spotkać na tej drodze jest przyjemne i pozornie dobre. Droga jest przestronna, a więc podróż nią jest łatwa. Jednak celem tej podróży jest wieczne zatracenie. To jest bardzo poważna przestroga dla każdego. Ludzie dzisiaj nie chcą wierzyć w takie „przestarzałe” pojęcia jak zatracenie, piekło, szatan dlatego, że tak jest po prostu wygodniej. Uświadomienie sobie, że wszystko to jest prawdziwe i realne powoduje, że każdy musi dokonać świadomego wyboru drogi. Jezus mówi, że droga, której celem jest wieczne życie jest wąska, a więc niekoniecznie wygodna i łatwa. Dodatkowo brama, która do niej prowadzi jest ciasna. Aby przejść przez ciasną bramę trzeba włożyć być może wiele wysiłku. Ale cel jest piękny: życie wieczne! Zauważmy, że tylko niewielu ją znajduje. Tak jest w rzeczywistości: zdecydowana większość ludzi porusza się drogą ku zatraceniu, które Biblia nazywa piekłem, a tylko garstka znalazła ciasną bramę, przez którą weszli na drogę prowadzącą do życia.

kontakt

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

18
lipca

A po ośmiu dniach znowu byli w domu uczniowie jego i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam! Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.


Ewangelia Jana 20,26-29

Więcej…