Free Themes Joomla by Hostgator

Wiara

Utworzono: niedziela, 31 maj 2020

WiaraCzym jest wiara? Zadając komuś pytanie: jaka jest Twoja wiara? Często możemy usłyszeć jedną z następujących odpowiedzi: jestem katolikiem, ewangelikiem, muzułmaninem, jestem niewierzący itp. Spróbujmy sobie zadać pytanie: czy w takim razie wiara oznacza przynależność do jakiejś religii? Jak Bóg patrzy na tę sprawę? Chyba najlepszą definicją słowa wiara jest następujący werset:

„Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy” (BT, List do Hebrajczyków 11.1)

Przyjrzyjmy się krótko temu stwierdzeniu.

Na początek warto zauważyć, że w tej definicji nie ma najmniejszego odwołania do przynależności do jakiejkolwiek grupy religijnej. I faktycznie czytając Nowy Testament możemy jednoznacznie stwierdzić, że nie znajdujemy w nim opisu żadnej religii i zasad jakiejkolwiek liturgii (może za wyjątkiem ogólnoświatowego systemu kultu Antychrysta z księgi Objawienia). Zatem słowo wiara nie wiąże się z religią (jakiekolwiek korzenie by miała). Jednocześnie zauważamy, że słowo wiara powiązane jest z określeniami: poręka i dowód. Oba te określenia stosowane są powszechnie w sądownictwie w celu jednoznacznego przekonania jednej strony sporu o racji drugiej strony. Biblia mówi nam o wielu rzeczach, których nie można, ani zobaczyć, ani usłyszeć, ani dotknąć. Jednocześnie nie można ich też wykazać w rozumowaniu naukowym. I tutaj z pomocą przychodzi wiara. To właśnie ona przekonuje człowieka o wszystkim czego nie da się poznać w żaden inny sposób. Wiara upewnia nas o tym, że świat został stworzony przez Boga tak jak opisuje to księga Rodzaju (1 Mojżeszowa). Dzięki wierze możemy z radością oczekiwać na przyjście Pana po Kościół (Zgromadzenie). Wiara w końcu pozwala grzesznikowi całkowicie oprzeć się na jednorazowej i doskonałej ofierze Pana Jezusa złożonej na krzyżu Golgoty. Stała się ona zapłatą za grzech i przebłaganiem Boga. Dzięki wierze grzesznik staje się dzieckiem Bożym i wie, że jego przeznaczeniem jest wieczne przebywanie z Panem w Domu Ojca.

Czy masz taką wiarę?

kontakt

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

13
sierpnia

Oto Bóg czyni to wszystko z człowiekiem dwa razy, trzy razy, aby wywieść jego duszę z grobu, oświecić światłem żyjących.


Księga Joba 33,29-30

Więcej…