Free Themes Joomla by Hostgator

Biblia - Pismo Święte - Słowo Boże

Utworzono: piątek, 17 kwiecień 2020

BibliaRóżnie nazywana księga w różnych środowiskach. Czym jest dla współczesnego człowieka? Zabytkiem? Starożytnym dziełem literackim? Przestarzałym pismem podważonym przez naukę?

Wiele różnych zdań można na ten temat przytoczyć. Ale czy ktoś chce się z tym zgodzić, czy nie, Biblia jest niezmiennym, skończonym Słowem Boga, w którym objawia On człowiekowi swoją wolę, naturę, miłość i zbawczy plan wykonany w Synu Jezusie Chrystusie. Nie ma poza Pismem Świętym żadnego innego objawienia czy uzupełnienia Bożych myśli. Bóg jest suwerenny i przekazał nam to co uznał, że powinniśmy wiedzieć. A każdy kto już wiele lat idzie z Panem i codziennie rozważa Boże Słowo może potwierdzić, że Bóg ciągle objawia nam nowe rzeczy i nigdy nie nadejdzie tu na ziemi taki dzień, kiedy nasze poznanie myśli Bożych będzie zupełne. Kiedyś jeden brat powiedział, że my często nie rozumiemy Bożych myśli, nie potrafimy ich zaakceptować, dlatego, że patrzymy jakby na piękny dywan, ale od spodu. Widzimy tylko niezrozumiałą plątaninę nici i sznurków. A prawdziwy wzór widać tylko z góry. I tak patrzy Bóg: „Bo myśli moje nie są myślami waszymi” (Księga Izajasza 55:8). Kompletność i doskonałość Bożych Słów poznamy dopiero w Domu Ojca. Jednak nie znaczy to, że nie powinniśmy codziennie badać Pisma. Bóg przemawia przez nie do każdego osobiście i doskonale wie, co każdy powinien otrzymać w danej chwili. Tak samo postępował Pan Jezus będąc obecny tu na ziemi. Wielokrotnie pytany o jakąś sprawę nie odpowiadał wprost, tak jak oczekiwał tego pytający, ale wypowiadał Boże myśli, które dotykały serc słuchaczy i poruszały je. Właściwe wnioski z wypowiedzi Pana wyciągali jedynie ci, którzy mieli otwarte uszy na jego Słowa i chcieli je przyjmować, a nie z nimi polemizować czy podważać. Jedynie postawa uniżenia przed Świętym Bożym Słowem i oczekiwania na pouczenia osobiście dla mnie połączona z modlitwą da prawdziwą społeczność z Bogiem. Czytając Boże Słowo nie możemy od razu zrozumieć najtrudniejszych fragmentów, Bóg objawia swoje myśli powoli ale systematycznie (pod warunkiem stałego zaangażowania z naszej strony). Dodatkowo Pan Jezus wyraźnie stwierdził: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom” (Ewangelia Mateusza 11:25), co wyraźnie świadczy, że do poznawania Pisma Świętego wystarczy szczere i otwarte serce. Każdy może poznawać Boże myśli. Czynisz to codziennie? Czerpiesz z niezgłębionej skarbnicy Bożego Słowa?

kontakt

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

18
lipca

A po ośmiu dniach znowu byli w domu uczniowie jego i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam! Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.


Ewangelia Jana 20,26-29

Więcej…