Remmers - Jezus Maż boleści

Utworzono: wtorek, 21 styczeń 2020

Remmers   Jezus Maz bolesci

Ostatnio pewien chrześcijanin zadał mi następujące pytanie: „Skąd właściwie wiemy, że Pan Jezus tylko w trzech ostatnich godzinach na krzyżu został ukarany przez Boga za nasze grzechy?”. Właśnie to pytanie i powiązane z nim krótkie udzielenie odpowiedzi doprowadziły mnie do ponownego, intensywnego zajęcia się tym wspaniałym tematem. Uświadomiłem sobie wówczas, w jak różnorodny, rozmaity sposób Pismo Święte mówi o cierpieniach Chrystusa.

Jednakże nie jest to moim zamiarem, aby rozważać wszystkie miejsca w Biblii dotyczące cierpień Chrystusa – byłoby trudno je nawet wszystkie wymienić. Moim celem jest to, aby zwrócić naszą uwagę na znaczenie przebłagalnych cierpień naszego Zbawiciela (tzn. tych dla odpuszczenia grzechów) i pokazać również to, że On cierpiał od początku do końca swojej ziemskiej wędrówki. Ale to właśnie w trzech godzinach ciemności na krzyżu doświadczył sądu Bożego nad grzechem i poniósł śmierć jako zapłatę za grzech (por. Rzym. 6,23), abyśmy na wieki mogli być zbawieni i pobłogosławieni w Nim, Zmartwychwstałym.

 

Pobierz książkę w formacie PDF

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

18
lipca

A po ośmiu dniach znowu byli w domu uczniowie jego i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam! Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.


Ewangelia Jana 20,26-29

Więcej…