Bellett - Chwala Pana Jezusa Chrystusa

Utworzono: poniedziałek, 20 styczeń 2020

Bellett   Chwala Pana Jezusa Chrystusa   okladka

To właśnie chwała naszego Pana Jezusa Chrystusa lub, innymi słowy, Jego doskonały, nienaganny charakter, objawiający się pośród różnych okoliczności codziennego życia, jest tematem, książki. Wszystko w Nim było dla Boga nieustannie ofiarą o miłej wonności. Wszelki przejaw tego, kim rzeczywiście był, bez względu na to, w jakim stopniu zauważalny przez otoczenie oraz zupełnie niezależnie od sytuacji, w jakiej się znalazł, był dla Boga zawsze niczym najwonniejsze kadzidło. To właśnie w Jego Osobie, wyłącznie w Nim, człowiek został pojednany z Bogiem. W Nim Bóg na nowo znalazł swoje upodobanie w człowieku – całkowite zadowolenie niewypowiedzianie większe niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ w Panu Jezusie człowiek znaczy dla Boga o wiele więcej, niż kiedykolwiek mógłby znaczyć nawet w wiecznie nienaruszonym stanie niewinności Adama.

W rozważaniach, które masz przed sobą, a które traktują o wspaniałości moralnej Pana Jezusa, zawarta jest z pewnością tylko nikła część tego cudownego tematu. Być może jednak owo niedoskonałe przecież dzieło będzie dla niejednego czytelnika bodźcem, aby pomyślał o Panu Jezusie – a już i to będzie dla niego błogosławieństwem, które pogłębi poznanie i społeczność z Nim lub też doprowadzi do znalezienia w Nim wiecznego zbawienia, pokoju duszy i życia.

 

Pobierz książkę w formacie PDF

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

18
lipca

A po ośmiu dniach znowu byli w domu uczniowie jego i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam! Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.


Ewangelia Jana 20,26-29

Więcej…