Free Themes Joomla by Hostgator

Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Utworzono: piątek, 20 styczeń 2017

26
czerwca

I ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca.


Ewangelia Jana 1,14


Pan Jezus żył na ziemi jako człowiek wśród ludzi. On, który „był w postaci Bożej, (…) przyjął postać sługi” (Fil. 2,6-7). Żaden śmiertelnik nie potrafiłby znieść bezpośredniego widoku Jego chwały, jaką posiadał jako Bóg. Tak, to było „wielkie zmiłowanie Boga naszego, dzięki któremu nawiedziła nas światłość z wysokości”, aby zamieszkać wśród nas ludzi (Łuk. 1,78).

Oczywiście Jego Boża wspaniałość i wielkość wielokrotnie objawiały się podczas Jego pobytu w ciele na tej ziemi. Czy to rozkazywał żywiołom natury, czy zniżał się do przygnębionego, złamanego serca, dając mu się poznać, czy to w swych słowach dawał znać o udzielonym Mu przez Boga pełnomocnictwie – wciąż na nowo wychodziło na jaw, że jest On tym, który przychodzi z góry, z nieba (Ew. Jana 3,31). Wszystko to odbywało się jednak w tak szlachetnej prostocie i skromności, że prawdziwie docenić potrafił ją jedynie Bóg. Syn Boży nie odpowiadał w żadnej mierze wyobrażeniom i oczekiwaniom ludzi: „Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy, i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać” (Izaj. 53,2).

Było jednak kilka dusz, którym Duch Święty mógł otworzyć oczy. To oni są tymi, którzy „ujrzeli chwałę Jego”. Chwała, jaką w Nim oglądali, była tą moralną wspaniałością, dającą się wciąż na nowo zauważyć w Jego uczynkach i słowach, podczas gdy Jego chwała jako Boga musiała wciąż pozostać zakrytą. Oni to rozpoznali również Jego szczególną chwałę, którą posiadał „jako jednorodzony od Ojca”. Jakaż bliskość, przywiązanie i jakież głębokie uczucie łączyło serca tych szczęśliwych ludzi z Panem!

A my dzisiaj? – Nie musimy wcale pozostawać nawet choćby o krok w tyle poza apostołami, którzy patrzyli na Niego własnymi oczami, o ile tylko zrobimy właściwy użytek z tego, co podarowane nam zostało wraz z Duchem Świętym. O Nim to Pan Jezus powiedział: „Z mego weźmie i wam oznajmi” (Ew. Jana 16,14). Słowo Boże jest pełne kosztownych pereł, w których możemy oglądać odbijający się blask Jego cudownej chwały!

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

26
czerwca

I ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca.


Ewangelia Jana 1,14

Więcej…