Free Themes Joomla by Hostgator

Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Utworzono: piątek, 20 styczeń 2017

25
maja

Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje – mówi Pan.


Księga Izajasza 55,8


Katastrofa lotnicza – w Katmandu, stolicy Nepalu, przy lądowaniu rozbił się samolot, grzebiąc pod swymi szczątkami 166-u ludzi! Dla 13-u osób zwykłe opóźnienie stało się bezpośrednią przyczyną pozostania przy życiu. 20-letni ocalały student relacjonował później: „Przeklinaliśmy maszynę, którą lecieliśmy, ponieważ jej opóźnienie i niedotarcie na czas na lotnisko, na którym mieliśmy się przesiąść, oznaczało dla nas dwa zmarnowane dni. Nigdy nie wierzyłem w przeznaczenie, ale bądź co bądź, to właśnie szczęśliwy zbieg okoliczności uratował nam życie.” Przeznaczenie? Czy to rzeczywiście ślepy los kieruje naszym życiem?

Nie! Nić naszego życia leży w Bożych rękach. On jest Stwórcą i jednocześnie dawcą naszego życia. On także nim kieruje, niezależnie od tego, czy my to zauważamy i akceptujemy, czy też nie. Z jednej strony jest to naprawdę pocieszające: nie jesteśmy ślepo wystawieni na działanie jakichkolwiek tajemnych, anonimowych mocy. Bóg jest miłością i pragnie tylko i wyłącznie naszego dobra. Ale, z drugiej strony, oczekuje od nas, że będziemy Mu posłuszni. On ma prawo decydować o naszym życiu. Zastanów się, jakże często Cię już zachował – może nawet, gdy byłeś tego zupełnie nieświadomy.

Uczynił to, ponieważ chciał skierować Twoje oczy na siebie; pragnął, abyś powierzył Mu całe swoje życie i przyszłość. W jaki sposób jest to możliwe? W Starym Testamencie zostało przepowiedziane o Panu Jezusie Chrystusie, posłanym przez Boga Zbawicielu: „Oto Ja kładę na Syjonie kamień, kamień wypróbowany, kosztowny kamień węgielny, mocno ugruntowany: Kto wierzy, ten się nie zachwieje” (Księga Izajasza 28,16).

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
4
5
6
8
10
11
12
13
15
17
18
19
20
22
24
25
26
27
29
31

Kalendarz Dobry Zasiew

25
maja

Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje – mówi Pan.


Księga Izajasza 55,8

Więcej…