Free Themes Joomla by Hostgator

Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Poprawiono: piątek, 20 styczeń 2017

15
marca

Widząc to Szymon Piotr przypadł do kolan Jezusa, mówiąc: Odejdź ode mnie Panie, bom jest człowiek grzeszny.
Ewangelia Łukasza 5,8


W piątym rozdziale Ewangelii Łukasza znajdujemy opis osobistego spotkania Szymona Piotra z Jezusem Chrystusem. Piotr oddał do dyspozycji swoją łódź rybacką, aby Pan mógł z niej przemawiać do tłumów. Dzięki temu mógł słuchać słów Jezusa z tak bliska, jak nikt inny.

Potem miało miejsce pewne znaczące wydarzenie: na rozkaz Pana Piotr zarzucił sieć w czasie dnia, co było sprzeczne z rybacką praktyką. Na początku Piotr zaoponował w słowach: „Mistrzu, całą noc ciężko pracując nic nie złowiliśmy - jednak potem dodał - ale na słowo twoje zarzucę sieci” (w. 5). To, co się wydarzyło później, było zdumiewającym przypadkiem dla wszystkich obecnych, ale Piotr upadł do stóp Jezusa, mówiąc: „Odejdź ode mnie, Panie, bom jest człowiek grzeszny”.

Dlaczego Piotr mówi w ten sposób? Pan nie robił mu przecież żadnych wyrzutów, jedynie uczynił cud, z którego należało się tylko radować. Tym, co skłoniło Piotra do takiego wyznania, było zdanie sobie sprawy, że stoi przed nim Syn Boży, który objawił właśnie cząstkę swojej boskiej wielkości i chwały.

Jeśli masz świadomość Bożej świętości, zobaczysz również pokorę i bezgrzeszność Jego Syna. Nikt z nas nie mógłby stanąć przed Bogiem, ponieważ jako grzesznicy z natury wszyscy jesteśmy zgubieni, ale Pan Jezus przyszedł, aby szukać i zbawić to, co zginęło. Ktokolwiek uwierzy w Niego, otrzyma odpuszczenie grzechów i zapewnienie jak niegdyś Piotr: „Nie bój się” (w. 10)!

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

UWAGA

Wszystkie spotkania chrześcijańskie w Mikołowie (i nie tylko) można śledzić za pomocą kalendarium zamieszczonego obok. Każde wydarzenie zostało opisane (z podaniem godziny i miejsca). Zapraszamy do odwiedzin!

Kalendarz Dobry Zasiew

22
maja

Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się wstawiać teraz za nami przed obliczem Boga.
List do Hebrajczyków 9,24

Więcej…