Free Themes Joomla by Hostgator

Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Poprawiono: piątek, 20 styczeń 2017

18
maja

Tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz.
Ewangelia Jana 6,37


Mając piętnaście lat, zaczęłam pisać powieść. Nie była to jednak powieść o miłości. Jej tematem była samotność, zbrodnia i niewolnictwo. Po paru latach ciągłego pisania nagle się zatrzymałam i zaczęłam zastanawiać: dlaczego piszę takie okropne rzeczy? Zrozumiałam, że tak naprawdę opisywałam swoje własne życie. To ja byłam w niewoli. Odkryłam w sobie pragnienie posiadania prawdziwego pokoju, znalezienia szczerego przyjaciela, który mnie zrozumie. Czułam, że jestem samotna, pomimo że miałam dobrą przyjaciółkę. Wiedziałam, że jakiś mężczyzna mógłby mnie pokochać, lecz żaden człowiek nie jest w stanie dać mi tego, czego pragnę. Pragnęłam posiadać kogoś, kto byłby ciągle blisko mnie.
Pomyślałam wówczas o Bogu. Czy On potrafiłby zaspokoić moje pragnienia? Lecz Bóg był tak daleko ode mnie! Nie wiedziałam, jak mogłabym się do Niego zbliżyć. Parę lat później otrzymałam od jakiejś dziewczyny traktat ewangelizacyjny. Tematem centralnym traktatu był Jezus Chrystus. Autor jasno i zrozumiale wyjaśniał czytelnikowi, jak można zdobyć prawdziwego przyjaciela – właśnie takiego, jakiego już dawno szukałam. W mojej nędzy zawołałam do Pana Jezusa i wyznałam Mu wszystko, co mi ciążyło. On powiedział: „Tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz”. Również ja mogłam doświadczyć, że On dotrzymuje swoich obietnic. Tego dnia niesamowita radość i pewność przebaczenia grzechów wypełniły moje serce.

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

UWAGA

Wszystkie spotkania chrześcijańskie w Mikołowie (i nie tylko) można śledzić za pomocą kalendarium zamieszczonego obok. Każde wydarzenie zostało opisane (z podaniem godziny i miejsca). Zapraszamy do odwiedzin!

Kalendarz Dobry Zasiew

21
stycznia

A gdy się przybliżył do bramy miasta, oto wynoszono zmarłego, jedynego syna matki, która była wdową.
Ewangelia Łukasza 7,12

Więcej…