Free Themes Joomla by Hostgator

Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Poprawiono: piątek, 20 styczeń 2017

18
kwietnia

Bądźcie naśladowcami moimi, bracia, i patrzcie na tych, którzy postępują według wzoru, jaki w nas macie.
List do Filipian 3,17


Świadectwo i przykład

Każdy z nas wywiera jakiś wpływ na swoje otoczenie. Powstaje pytanie: czy jako chrześcijanie rzeczywiście jesteśmy dla niewierzących ludzi drogowskazem do Zbawiciela, a dla wierzących pomocą na drodze wiary, czy wręcz przeciwnie?

Niedawno przeczytałem takie zdanie: „Tylko prawdziwie przekonani mogą przekonać innych!”. To od nas zależy, czy nasze chrześcijańskie życie jest realne, bezkompromisowe i żywe. Jakże wspaniale, gdy niewierzący mogą o nas powiedzieć: „On mnie przekonał; on wzbudził we mnie pragnienie poznania Pana Jezusa!”

Jeśli chodzi o nasze świadectwo przed niewierzącymi, jak i przykład dawany Bożym dzieciom, o wiele ważniejsze niż słowa są nasze czyny. Pewien mężczyzna powiedział mi, że jest szczęśliwy w małżeństwie, ale widzę, że rzadko jest w domu i ogląda się za innymi kobietami, dlatego nie biorę poważnie tego, co mówi. Jeśli nasza postawa jako rodziców jest sprzeczna z tym, czego nauczamy nasze dzieci, to nie będziemy w stanie ich przekonać do pójścia za Chrystusem.

Jak możemy być naprawdę dobrym przykładem dla innych? Gdy w naszym życiu Słowo Boże będzie na pierwszym miejscu. Ono daje nam wiele praktycznych wskazówek i uczy nas żyć w bojaźni Bożej. Naszą odpowiedzialnością jest to, aby regularnie czytać Biblię, brać jej słowa do swojego serca i z Bożą pomocą wprowadzać je w czyn.

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

UWAGA

Wszystkie spotkania chrześcijańskie w Mikołowie (i nie tylko) można śledzić za pomocą kalendarium zamieszczonego obok. Każde wydarzenie zostało opisane (z podaniem godziny i miejsca). Zapraszamy do odwiedzin!

Kalendarz Dobry Zasiew

21
stycznia

A gdy się przybliżył do bramy miasta, oto wynoszono zmarłego, jedynego syna matki, która była wdową.
Ewangelia Łukasza 7,12

Więcej…