Free Themes Joomla by Hostgator

Kartka z kalendarza Dobry Zasiew

Poprawiono: piątek, 20, styczeń 2017

18
kwietnia

Bądźcie naśladowcami moimi, bracia, i patrzcie na tych, którzy postępują według wzoru, jaki w nas macie.
List do Filipian 3,17


Świadectwo i przykład

Każdy z nas wywiera jakiś wpływ na swoje otoczenie. Powstaje pytanie: czy jako chrześcijanie rzeczywiście jesteśmy dla niewierzących ludzi drogowskazem do Zbawiciela, a dla wierzących pomocą na drodze wiary, czy wręcz przeciwnie?

Niedawno przeczytałem takie zdanie: „Tylko prawdziwie przekonani mogą przekonać innych!”. To od nas zależy, czy nasze chrześcijańskie życie jest realne, bezkompromisowe i żywe. Jakże wspaniale, gdy niewierzący mogą o nas powiedzieć: „On mnie przekonał; on wzbudził we mnie pragnienie poznania Pana Jezusa!”

Jeśli chodzi o nasze świadectwo przed niewierzącymi, jak i przykład dawany Bożym dzieciom, o wiele ważniejsze niż słowa są nasze czyny. Pewien mężczyzna powiedział mi, że jest szczęśliwy w małżeństwie, ale widzę, że rzadko jest w domu i ogląda się za innymi kobietami, dlatego nie biorę poważnie tego, co mówi. Jeśli nasza postawa jako rodziców jest sprzeczna z tym, czego nauczamy nasze dzieci, to nie będziemy w stanie ich przekonać do pójścia za Chrystusem.

Jak możemy być naprawdę dobrym przykładem dla innych? Gdy w naszym życiu Słowo Boże będzie na pierwszym miejscu. Ono daje nam wiele praktycznych wskazówek i uczy nas żyć w bojaźni Bożej. Naszą odpowiedzialnością jest to, aby regularnie czytać Biblię, brać jej słowa do swojego serca i z Bożą pomocą wprowadzać je w czyn.

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
4
5
6
7
9
11
12
13
14
16
18
19
20
23
25
26
27
28
30

UWAGA

Wszystkie spotkania chrześcijańskie w Mikołowie (i nie tylko) można śledzić za pomocą kalendarium zamieszczonego obok. Każde wydarzenie zostało opisane (z podaniem godziny i miejsca). Zapraszamy do odwiedzin!

Kalendarz Dobry Zasiew

19
kwietnia

Gdyż Bóg nie przeznaczył nas na gniew, lecz na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, który umarł za nas, abyśmy, czy czuwamy, czy śpimy, razem z nim żyli.
1. Tes. 5,9-10

Więcej…