Billeter - Widziec Jezusa Chrystusa

Utworzono: piątek, 20 maj 2022

Billeter   Widziec Jezusa Chrystusa

Czterech inspirowanych pisarzy zostało użytych przez Boga, by opisać w Ewangeliach Syna Bożego, Pana Jezusa, który przyszedł do nas ludzi na ziemię. To właśnie cztery Ewangelie przedstawiają nam zarazem ludzi, którzy mieli osobiste spotkania z Panem Jezusem. Chociaż otaczały Pana Jezusa niejednokrotnie tłumy, gdy głosił im Słowo Boże, to jednak nie były Jemu obojętne problemy i sprawy pojedynczych osób. Jego indywidualne podejście do ludzi, sposób traktowania ludzi i Wyjście ich potrzebom naprzeciw, pozwalają nam w niezwykły sposób ujrzeć: w tej książce osobę Pana Jezusa – kim był On dla ludzi. Życie Pana Jezusa na ziemi można podzielić na cztery etapy. Niemniej byli również wierzący ludzie, którzy mogli Go zobaczyć już po wniebowstąpieniu. Z tego względu niniejsza książka rozróżnia spotkania z Panem Jezusem w pięciu etapach:

1. Jego dzieciństwo i młodość: aż do wieku około 30 lat. O tym czasie nie wiemy zbyt wiele. Tylko dwóch ewangelistów: Mateusz i Łukasz relacjonuje nam coś na ten temat.

2. Czas Jego służby trwający około trzech lat. Z tego okresu wszyscy czterej ewangeliści przekazują szczegółowy opis.

3. Okres Jego cierpień i ukrzyżowania. Ten czas np. ewangelista Łukasz nazywa: „to wasza pora i moc ciemności”. Ten przedział czasowy rozpoczyna się proroctwem Kajfasza, a kończy się przebiciem włócznią Jego boku. Później Pan Jezus znalazł się już w grobie.

4. Czas od Jego zmartwychwstania do wniebowstąpienia. W tym 40-dniowym okresie Pan Jezus ukazywał się w swoim zmartwychwstałym ciele.

5. W ostatniej, piątej części pokazane jest, jak Jezus Chrystus, uwielbiony człowiek znajdujący się już w niebie, jest widziany przez wierzących. Te wydarzenia przedstawiają nam Dzieje Apostolskie i Księga Objawienia.

Pobierz w formacie PDF

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

18
lipca

A po ośmiu dniach znowu byli w domu uczniowie jego i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam! Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.


Ewangelia Jana 20,26-29

Więcej…