Free Themes Joomla by Hostgator

Co było na początku

Utworzono: sobota, 18 kwiecień 2020

Piekno stworzeniaNauka od lat próbuje wyjaśnić nurtujące człowieka pytanie: jak powstał wszechświat? Powstało wiele „naukowych” hipotez i „wyjaśnień”, które maja rzekomo dać odpowiedź. W kanałach telewizyjnych, które mienią się być „naukowymi” pokazywane jest wiele sugestywnych programów, których jedynym zadaniem jest przekonanie odbiorców, że wszystko zostało już wyjaśnione naukowo i nie pozostaje nawet cień wątpliwości, że początek wszystkiego jest czysto fizyko-chemiczny. Tymczasem wszystkie te „wyjaśnienia” i „dowody” oparte są na bardzo wielu hipotezach, założeniach, założeniach do założeń, itd. Niestety nawet niektóre środowiska chrześcijańskie coraz częściej przyjmują te teorie za dobrą monetę. A co na to jedyny świadek tych wydarzeń? Czy Bóg odpowiada także na takie pytania?

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało. (Jan. 1:1-3)

Pismo Święte – żywe i trwające na wieki Słowo Boże jest najlepszą relacją tego co było na początku. Bóg, którego dzisiejszy świat całkowicie odrzucił zdał dokładną relację z tego, jak powstała Ziemia i wszystko co ją napełnia. Pierwsza księga Mojżeszowa (Rodzaju) w początkowych rozdziałach dokładnie opisuje powstanie wszystkiego, co dzisiaj można obserwować, poznawać i doświadczać. Tylko czy współczesny wykształcony, światły umysł ludzki jest w stanie zaakceptować coś co wykracza poza jego granice pojmowania? Czy dla dzisiejszej cywilizacji Boże imię „Wszechmocny” jest do zaakceptowania w pełnym wymiarze? Jedyny świadek i sprawca stworzenia, Stwórca, zdał relację swojemu stworzeniu, człowiekowi, z tego co było na początku. Czy wierzysz relacji świadka, czy raczej wszystkim wywodom ludzkiego umysłu, który jest ograniczony dokładnie tak jak jego Stwórca swoją suwerenną decyzją postanowił?

kontakt

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kalendarz Dobry Zasiew

18
lipca

A po ośmiu dniach znowu byli w domu uczniowie jego i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam! Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.


Ewangelia Jana 20,26-29

Więcej…